Tığ işi yastık hakkında bazı detaylar

Evlerine sıcak ve sade bir dokunuş katmayı seven bayanlardan biriyseniz, eviniz için sayısız küçük eşya ördüğünüzden eminim. Genellikle örme yan tabla parçaları, giyim eşyası vb. Yaygındır. En sevdiğiniz çarşaflarla birlikte gitmek için bu evsizliği yatak odanıza ve tığ işi yastığınıza kadar uzatmayın. Sadece sevimli görünmekle kalmaz, aynı zamanda sıcak ve rahattırlar. Kolaylıklarından bahsetmiyorum bile. Yeni başlamış olsanız bile, bu yastıkları, yatak örtüleriniz için, çapraz dikiş, temel örgü dikiş vb. Temel dikişlere ihtiyaç duydukları için kolayca örebilirsiniz. Bunları, hangi tarzda göründüğünüz gibi yapabilirsiniz; çiçek çarşafları.

Yastık kılıflarını yapmak için, öncelikle taban dolgusunun genişliğini ölçün. Bunu yaptıktan sonra, istediğiniz şekli ve deseni takip ederek iki dikdörtgen veya kare örün. Bunu yaptıktan sonra, yastığınızın boyutlarını örme parçalara doldurun. Şimdi bu ikisini bir kancada tek bir iplikçik kullanarak birleştirin. Bu amaçla, sınırlar üzerinde kenarlı bir desen de oluşturabilirsiniz.

Üç tarafı birbirine bağladığınızda, yastık dolgusunu doldurun ve ardından kalan tarafı da birlikte dikin. Tığ yastığın şimdi hazır. Bu yastıkları da süsleyebilirsiniz, yani boncuklu bordürler oluşturabilir, yastığın ön kısmına örülmüş çiçekler dikebilirsiniz.

Cevapla