Tığ işi küpe yapma rehberi

Basit DIY kurallarına uyarak kendiniz için güzel tığ işi küpeler yapabilirsiniz. Küpelerin çoğu küçük olduğundan, kalıpları kavramak zor değildir ve birkaç dakika içinde birkaç küpeler hazırlar. Küpelerinizin nasıl görünmesini istediğinize bağlı olarak, kullanıma uygun desenler çoktur. İplik renkleri, tığ işi küpeleri gardırobunuzdaki kıyafetle eşleştirmenize yardımcı olmak için birçok renge sahiptir.

Neye İhtiyacınız Var?

Bu proje için uygun boyutta bir kroşe çenesine, tercihen karmaşık desenlerin detaylarını ortaya çıkarmak için küçük bir boyuta, seçtiğiniz renkteki ipliği, makaslara, kroşe küpelerinin süslemelerine, küpelerin kancalarını yapmak için göz iğnelerine ve burun takı pensesi. İsterseniz, küpeleriniz için bir tane seçebilir ve bunun için tığ işi süsleme yapabilirsiniz.

Tığ işi Küpe Yapımı

Tığ işi küpelerini, kayma dikişi, zincir dikişi ve çift tığ işi dikişi gibi basit dikişler kullanarak yapabilirsiniz. Bu dikişlerden herhangi birini kullanarak, kroşe küpeleriniz için harika küpeler kalıpları yapabileceksiniz. Kısa sürede takip edip tur küpesi yapabileceğiniz harika basit dersler online olarak mevcuttur. Yaygın desenler, dairesel desenler, elmas desenler ve yıldız desenlerdir. Bardak altlığı peçete küpeleri de çok şirin ve yapmak kolaydır. Eğer amigurumi kroşe kabiliyetine sahipseniz, kendiniz için amigurumi kroşe küpelerini bile yapabilirsiniz.

Cevapla