Tığ işi dikişlerinde ustalaşmak için basit ipuçları

Hepimiz “Uygulama bir erkeği mükemmel kılar” atasözünü biliyoruz. Tığ işinde bunun orijinal olduğunu göreceksiniz, öyle olması gerektiği gibi, dikişlerinizi mükemmelleştirmek için çok fazla pratik yapmanıza gerek kalmayacak. Tığ işinizden en iyi şekilde yararlanın ve kusursuz tığ işi başarısı için bu basit ipuçlarını izleyin.

1 No’lu İpucu

İlk önce nasıl tığ işi yapacağınızı öğrendiğinizde, farklı tığ işi dikişleri yapmaya çalışırken, trampet, ipliği tutmanız ve tüm bu süre boyunca çalışmanız gerekeceğinden istisnai bir durum hissedeceksiniz. Olması gerektiği gibi çalışın, karakteristiği hissedene kadar çizgiyi bileyin, bu uzun sürmez. Temel tığ işi dikişleri süslemek için harika bir düşünce, snare’yi normal ve etkili bir şekilde hareket ettirmek için kullanılmak üzere ayrı ayrı Büyükanne kareleri (veya bir devasa kare) oluşturmaya başlamaktır. Aynı şekilde, sonuna doğru, onları birlikte dikebilir ve rahat bir örtüye sahip olabilirsiniz.

2 numaralı ipucu

Tığ işi dikişler yaptığınızda, iplik gerçekte parmaklarınızın arasına yönlendirilir, işte bu gerçekten işinizin zorlanmasına neden olan şeydir ve daha sonra, kroşe dikişinizin ne kadar sıkı ya da zor olduğuna karar verir.

Bir kroşe kaplanına bir bakış atmanız durumunda, orijinal trampaya yaklaştıkça içeri doğru azaldığını göreceksiniz, bu şekilde zıt kalınlıkları vardır. Trampetten uzaklaştıkça daha kalınlaşır. Sonuç olarak, dairelerinizin tuzak direğine girmesine izin vermeniz durumunda, daireleriniz daha büyük olacak ve bundan sonra, işler daha gevşek olacaktır.

Cevapla