Tığ işi bebek saç bandı için bir rehber

Eminim hepiniz çok güzel saç bandı takan bebekler bulmuşsunuzdur. Şimdi bu kafa bantlarını küçük kızın için de yapabilirsin!

Tığ işi bebek saç bantları oldukça basit ve kolaydır. Örmeye yeni başlamış olsanız veya kısa süre önce tığlamayı öğrenmiş olsanız bile, kolayca bir kafa bandı oluşturabilirsiniz. Kafa bantları genellikle oldukça basit örgü desenlerinden ve dikişlerden yapılır. Dantel örgüler, zincir örgüler veya örgü örgüler örülerek yapılabilinir.

Bir bebek kafa bandı yaparken, ilk ipucu bebeğinizin başının çapını ölçmektir. Kafa bandını ölçülen uzunluktan yaklaşık 2-3 santimetre daha fazla tutun.

Ardından, kullanacağınız malzemenin türüne karar verin. Genellikle kafa bantları için gerilebilir bir malzeme tercih edilir. Bu amaçla yün kullanabilirsiniz.

Ayrıca farklı renklerde yün kullanarak çok renkli saç bantları yapabilirsiniz. Çift renkli bir bant için, alternatif dikişlerde farklı renkli yün kullanın.

Saç bandı da dekore edilebilir. Bu amaçla, temel saç bandının üzerine ek bir desen yapabilirsiniz. Yün çiçeklerini başka şekillerde yapabilir ve saç bandının üzerine dikebilirsiniz. Kolayca yün çiçekler için öğreticiler çevrimiçi kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca, payetler halinde dikiş yapmayı veya çok renkli düğmelere basmayı seçebilirsiniz – her ikisi de hoş bir efekt verir.

Bebek tığ işi saç bantları kesinlikle küçük kızınızın görünüşüne katkıda bulunacaktır, ona çok yakışmış görünecektir. En basit bebek aksesuarlarını yaparlar.

Cevapla