Bebekler için modaya uygun örgü modelleri

Bebekler için örgü örüntülerini düşünürken, ilk önce göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktör, örülecek örüntü türüdür, çünkü bu, gidilecek iplik türünü belirleyecektir. Bebeklerde yumuşak, yıkanabilir ve giyilmesi güvenli olan iplik malzemeleri çok önemlidir, çünkü bebekler çok hassastır ve uygun bakım gerektirmektedir. Bu makalede, bebekler için popüler örgü örgülerinden bazıları tartışılmaktadır.

Kafes Dikiş Örme Desen

Kafes dikişi, çok güzel örgü örgüsü üreten çok hoş bir dikiştir. Bebek kazak yapmak için kullanılabilir. Kablo dikişi, süvetere daha fazla desen eklemek için de dahil edilebilir.

Kabarcık Dikiş Örme Desen

Adından da anlaşılacağı gibi, dikişin sonucu bir kabarcık etkisidir. Baloncuk dikişi ile baloncuksu benzeri küçük höyükler üretilir. Beceri ve özenle, kabarcık dikişi kullanılarak yapılan bebek eşyaları, her iki taraftan da giyilebilir, sağ taraf kabarcıkları gösterir veya yanlış taraf elmas benzeri şekiller gösterir. Düz ve örgü tekniğini kullanarak, kayma dikişi ve stockinet dikişi gibi bir dizi dikiş kullanılarak yapılır. Bu deseni kullanarak bebek şal ve kazak yapabilirsiniz.

Kuşgözü Dikiş Örme Desen

Kuşgözü dikişi ayrıca bebekler için örgü desenleri arasında çok popülerdir. Dantel desenlerine tipik olan, dolayısıyla dantel örgü desenleri arasında sayılan küçük delikler üretir. Deliği dikişini kullanarak bebek kız elbise ve etek yapabilirsiniz.

Cevapla