5 farklı ücretsiz kolay tığ işi desenleri

Yalnızca temel kroşe dikişlerini öğrendiyseniz ve bunları uygulamak için desen ararken, doğru sayfaya girdiniz. İşte özellikle yeni başlayanlar için tasarlanan bazı kroşe desenleri.

Afgan desenleri

Afgan desenini kullanarak hızlı ve kolay bir bebek battaniyesi yapabilirsiniz. Bebeğin cinsiyetine bağlı olarak, iplik rengini seçebilirsiniz. Basit bir battaniye olarak bırakabilir veya kenarlarına dantel ekleyebilirsiniz. Ne yaparsanız yapın, bu yapmak için en kolay kroşe kalıbıdır.

Alternatif olarak, çok renkli iplik kullanarak da yapabileceğiniz afgan kareler olabilir. Ortasından bir çiçek kroşe deseni yapın ve ardışık olarak daha büyük çok renkli kareler ile kuşatın.

Çiçek desenleri

Temel dikişleri kullanarak, güzel ve çeşitli kroşe çiçekleri yapabilirsiniz. Kendi başına veya başka desenlerle birlikte kullandığınızda, bu çiçekler sizi işinizle gururlandırır.

Bebek bezleri ve aksesuarları

Normalde bebek maması tığ işi için çok fazla uzmanlık gerektirmez. Bebek ürünleri için bazı ücretsiz kolay kroşe desenleri tığ işi bebek kazak, hırka, şapka vb. Olabilir.

Eşarp deseni

Atkıların işlenmesi çok kolaydır. Kolay desenlerden bazıları basit tığ işi eşarp, çizgili dantel atkı, kolay ızgara dantel atkı vb.

Şapka modelleri

Zor görünse de, gerçekte şapka örmek oldukça kolaydır. Sadece basit dikişler yapman ve ardından kurma kolunu düzgün bir şekilde birleştirmen yeterli. Bazı kolay desenleri dantelli V dikiş şapka, Cadılar Bayramı şapka, geleneksel kış şapka vb.

Cevapla